Orawa Jabłonka

Ludowy Klub Sportowy Orawa Jabłonka

ul.1 - go Maja , Jabłonka.
Jabłonka
Małopolskie

lksoraw@gmail.com

Data powstania

01.01.1995

Barwy

Opis klubu dodany przez:
"Klub powstał w 1995roku.NazwaLZS (Ludowy Zespół Sportowy) Orawa Jabłonka obowiązywała przez 8 lat, aż do momentu, kiedy Zespół stał się Klubem Sportowym, a miało to miejsce w 2003 roku. Od samego początku trenerem pierwszej drużyny był Bogdan Jazowski, którego w 2012 roku zastąpił Tomasz Zahora. Obecnym prezesem jest Ryszard Piętka. Mecze odbywały i odbywają się ciągle na tym samym stadionie, a więc przy ulicy 1 - go Maja w Jabłonce.LKS Orawa ma na swoim koncie wiele sukcesów. Do najważniejszych zalicza się dwukrotnedotarciedrużyny do finału Pucharu Podhala, ostatnio w sezonie 2002/2003, a także wicemistrzostwo klasy A grupy podhalańskiej w sezonie 2003/2004. Sezon 2002/2003 przyniósł naszej drużynie trzecie miejsce. W 1999 roku zespół juniorów Orawy zwyciężył w turnieju piłki halowej o puchar Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej."* W 2006 roku Orawa wywalczyła awans do klasy okręgowej lecz po kilku sezonach odnotowała spadek do A klasy po czym kolejny do jeszcze niższej ligi czyli B klasy. W sezonie 2012/2013 po dwóch wygranych meczach barażowych z Błyskawicą Kacwin podopieczni Tomasza Zahory wrócili do Podhalańskiej A klasy. Teraz zobaczymy co przyniesie nowy sezon.